Veci skrátka starnú. A aj stropy. Preto vás možno nepotešil pohľad, ktorý ste mu prednedávnom zdvihnutím hlavy takmer nechtiac venovali. Pokiaľ je to naozaj tak, bolo by dobré, keby ste mu venovali zopár chvíľ a zrenovovali ho.

renovacia_stropu

Stačí ho len vymaľovať?
Vôbec najľahšie je strop novo vymaľovať.  To však nemusí byť vždy najlepším variantom, najmä keď sú na ňom nerovnosti, panely sa rozliezajú a tvoria škáry, pukliny a podobne. Záleží samozrejme aj na tom, z akého materiálu strop je. Veď inak by prebiehala prebiehať renovácia dreveného a inak murovaného stropu.

renovacia_stropu_kejadom

Ak maľovanie stropu je nepostačujúce je potrebné zamyslieť sa nad inou možnosťou ako odizolovať, ošetriť a zároveň skrášliť Váš strop .  Pri rozhodovaní je najlepšie poradiť sa s odborníkmi. Možnosti renovácie stropu je v súčastnosti veľa –  len si treba zvoliť tú ktorá je pre Vašu stavbu najvhodnejšia.

mdf_obklad_kejadom

Dôležite faktory pri výbere vhodného typu renovácie stropu:

 • účel ktorý ma plniť nový strop (odizolovanie alebo vyrovnanie stropu)
 • materiál – kvalita materiálov a jeho vlastnosti
 • estetika – ladenie so štýlom interiéru a jeho zariadením

strop_kejadom

Najjednoduchším variantom pre renováciu stropu sú zrejme stropné kazety. Pohodlne dokážu zakryť nerovnosti, praskliny a takisto viditeľné škáry medzi panelmi. Výhodou je aj to, že sa nemusíte starať o ďalšie vymaľovanie a ich inštalácia vôbec nezaberie veľa času.

V súčasnosti si môžete vybrať zo skutočne veľkého množstva farieb a vzorov. To znamená, že už nemusíte voliť len klasické biele, ale aj farebné, alebo dokonca imitáciu dreva.

stropne_kocky_kejadom

Okrem dizajnu bezpochyby oceníte aj ďalšie vlastnosti, napríklad to, že sú umývateľné, takže sa ľahko udržiavajú v čistote. Kazetové stropné kocky môžu byť vyrobené z polystyrénu alebo z polystyrénu  s poplastovaným povrchom čo je najlepšou možnosťou pretože takéto stropné kazety nielen tepelne aj zvukovo izolujú ale sú vhodné aj do vlhkých priestorov.

strop_mdf_obklad_kejadom

Podhľady ….
Ďalším riešením môžu byť aj stropné podhľady. Môže ísť napríklad o minerálne, do ktorých už je zabudované aj osvetlenie, alebo môžete zvoliť aj sadrokartónové dosky.

sadrokartonovy_strop_kejadom

Podhľady sa hodia pre renováciu stropov miestností, hál, chodieb aj ďalších priestorov. V skutočnosti ide o veľmi estetické riešenie, pretože podobne ako stropné kazety sa výborne hodia tam, kde sú porušené stropy alebo tiež väčšie nerovnosti. A navyše sú ohňovzdorné.

strop_sadrokartonovy_kejadom

Znížením stropu takýmto spôsobom môžete získať priestor pre vedenie elektroinštalačných a sanitárnych rozvodov. Ich hlavnou výhodou je jednoduchá a rýchla montáž. Ak sa však inštalácie podhľadov na vlastnú päsť obávate, radšej to nechajte na odborníkov.

Základnými výhodami systémov na montáže podhľadov sú:
 • rýchly postup stavby (bez dlhých technologických prestávok)
 • suchý proces výstavby (bez zanášania vlhkosti do existujúcich konštrukcií)
 • ľahká opracovateľnosť
 • dobré akustické vlastnosti a regulácia doby dozvuku (ozveny)
 • zvýšenie požiarnej odolnosti
 • udržiavanie vnútornej mikroklímy (regulácia pomeru vlhkosti vo vzduchu)
 • splnenie požadovaných stavebno-fyzikálnych nárokov
 • ekonomická efektivita

sadrokartonove_stropy_kejadom

Konštrukcie sadrokartónových dosiek slúžia predovšetkým na zakrytie prípadných poškodených miest existujúceho stropu alebo nahrádzajú omietku. Zavesené podhľady navyše umožňujú zníženie stropu.

stropy_kejadom

Tieto konštrukcie slúžia aj na vytvorenie priestoru pre vedenie potrebných inštalácií ako napr. elektrorozvody, klimatizácia, systémové a komunikačné rozvody atď. Spojením s minerálnou vlnou ako izoláciou, dosiahneme výrazné zlepšenie tepelnoizolačných vlastností miestnosti.

osvetleny_strop

Rustikálny štýl Vášmu stropu môžu dodať POLYURETÁNOVÉ TRÁMY

Dokonala imitácia drevených trámov, jednoduchá manipulacia a montáž lepením na strop alebo steny. Viac technických info…..

polyuretanove_tramy_kejadom

V článku “Ako zrenovovať strop” sme Vám ponúkli zopár možnosti ktoré môžu pomôcť pri úprave Vášho stropu. Pre detailnejšie informácie týkajúce sa renovácie Vášho stropu sa neváhajte na nás obrátiť. Poradíme Vám pri výbere  vhodných materiálov, ukážeme možnosti realizácie  …….  a prácu môžeme uskutočnime za Vás.

 realizacie_stropov_kejadom

Realizujeme:
 •  REKONŠTRÚKCIE interiérov a exteriérov,
 •  ZATEPLENIE budov, aplikacia Fasádných Omietok,
 •  Zhotovenie POBBITIA,
 •  Vyhotovenie PRISTREŠKOV a TERÁS,
 •  Realiazacie SADROKARTONOVÝCH stropov,
 •  DODANIE stavebného materiálu,

 

 

Napíšte nám:

Vaše meno (povinné)

Váš email (povinné)

Telefón

Vaša správa

captcha